W dniach 16- 18.02.2024 r. na Hipodromie w Sopocie odbyły się emocjonujące Halowe Mistrzostwa Pomorza w Skokach Przez Przeszkody, gdzie Amazonki Sopockiego Klubu Jeździeckiego zdominowały zawody, zdobywając wiele medali.

W kategorii seniorów, publiczność miała okazję śledzić niesamowite występy zawodniczek i zawodników. Bezkonkurencyjna okazała się Weronika Wilska-Czarnecka z Sopockiego Klubu Jeździeckiego na klaczy QUILITA Z, sięgając po zaszczytne zwycięstwo zdobywając złoty medal Halowych Mistrzostw Pomorza. Drugie miejsce i srebrny medal przypadł Zofi Synoradzkiej na koniu NEVISTO 3 z Klubu Jeździeckiego Arpav. Brąz wywalczyła zawodniczka Zuzanna Golicka na koniu FOR FLIX z Klubu Jeździeckiego Barłomino Sp. Z o.o. Gratulacje należą się także Beniaminowi Tomaszewskiemu na koniu BALOURANO, Paulinie Pellowskiej na koniu MY BLUE PLEASURE D’IVE Z oraz Ewie Dyżewskiej na koniu EDESSO, reprezentującym z dumą Sopocki Klub Jeździecki.

W kategorii Juniorów, Sopocki Klub Jeździecki nie miał sobie równych! Zawodniczki zaprezentowały się imponująco, zajmując aż trzy miejsca na podium. Paulina Pellowska na koniu ULTIMATIUM stanęła na najwyższym stopniu podium, podczas gdy Zuzanna Niziołek na koniu ELTANI oraz Yelyzaveta Baranova na koniu NICK NACK Z zajęły kolejno drugie i trzecie miejsca, dostarczając widzom niezapomnianych emocji. Gratulacje również należą się trenerce, pani Karolinie Rogalii, za profesjonalne przygotowanie aż dwóch młodych talentów.

W kategorii Juniorów Młodszych na Dużych Koniach utytułowana zawodniczka Sopockiego Klubu Jeździeckiego Zofia Pakur na klaczy KUFONIA zdobyła brązowy medal i również stanęła na podium.

Sopocki Klub Jeździecki miał swoją silną obsadę również w kategorii Juniorów Młodszych na Kucach. Dominika Glinka na koniu LEMINUS wywalczyła srebrny medal, a Zuzanna Okroy na koniu PIACZENTO zdobyła trzecie miejsce, natomiast Pola Cichla na klaczy DIANA była zaraz za dziewczynami i zajęła czwarte miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników, trenerów, rodziców oraz opiekunów koni !

Sopocki Klub Jeździecki, jest obecnie największym klubem jeździeckim w Polsce, jest  także stowarzyszeniem kultury fizycznej, zrzeszającym ponad 100 zawodników. Nabory do klubu są nadal otwarte, zachęcamy wszystkich zainteresowanych do składania deklaracji członkowskich oraz wszystkich chętnych do wspierania działalności  Klubu skj@skjsopot.pl. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej pasjonującej społeczności! 

Zobacz również: